KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 16165351
*
nr 1616 5351
Erling Johansson
(f. 1934), Sverige
Torrnålsgravyrer, 4 st. Vid de yttre skären". Signerade, numrerade 7/60. Bildmått: 5x9,5 -BM: 13,5x15,5. Med passepartout i mapp. Oramade lösa blad
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:57:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 18:37:15
1
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg 800 kr
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Erling Johansson
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
Läs mer om Erling Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling johansson etsningar grafik passepartout i mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnålsgravyrer
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:04
-
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:36
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:17
*
Erling Johansson
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
Läs mer om Erling Johansson
nr 1616 5351
Erling Johansson
(f. 1934), Sverige
Torrnålsgravyrer, 4 st. Vid de yttre skären". Signerade, numrerade 7/60. Bildmått: 5x9,5 -BM: 13,5x15,5. Med passepartout i mapp. Oramade lösa blad
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 18:37:15 | 1 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg 800 kr
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg 800 kr
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Erling Johansson
Erling Johansson, svensk mÃ¥lare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.Läs mer om Erling Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling johansson etsningar grafik passepartout i mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnålsgravyrer
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:04 -
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:36 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:30 -
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:17